۳ استراتژی قدرتمند برای معروف شدن در شبکه های اجتماعی

معروف شدن در شبکه های اجتماعی یعنی ثروت، یعنی راه ۲۰ ساله شرکتی را در ۶ ماه رفتند و اگر قصد دارید از طریق شبکه های اجتماعی به شهرت و ثروت برسید حتما قوانین نانوشته این بازی را بدانید.

 

تغییراتی شگرف در راه است :

شبکه های اجتماعی وارد زندگی همه ما شده اند و نمی توانیم از این موضوع فرار کنیم. البته همه مان هم می دانیم که استفاده از این شبکه خالی از ضرر و زیان نیست. شبکه های اجتماعی، نسل جدید تغییرات هستند و ما باید با این تغییرات، تغییر کنیم.

 

باید تغییر کنیم اما نه به سمت استفاده منفی. بلکه باید در جهت یافتن راه هایی برای استفاده سودمند از ایسنتاگرام تغییر کنیم.

 

بسیاری از افراد فقط می گویند شبکه های اجتماعی باعث آسیب و ضرر هست اما اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم سود های بسیار زیادی نیز برای ما دارند مانند اینکه اگر اراده کنید می توانید با یک کلیپ ویدیویی با محتوای ویروسی، کار کنیم که در تمامی شبکه های اجتماعی منتشر بشه و میلیون ها بیننده داشته باشید.

 

 

تا ۱۰ سال قبل همه این ها برای مردم یک رویای دست نیافتنی بود

اما ما امروز در رویا زندگی نمیکنیم و رویای دیروز تبدیل به واقعیت امروزمان شده. شبکه های اجتماعی جنبه های مثبت اجتماعی نیز دارند، مثل اطلاع رسانی که دیگه مثل قدیم نیست که اتفاقی مهم در گوشه شهر بیفته و هیچکس باخبر نشه.

 

 

شبکه-های-اجتماعی

 

تاثیر فوق العاده زیاد رهبران شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی هم مانند هر محیط واقعی دیگری، یک سری رهبر و لیدر داره.

شاید تا چند دهه پیش، حرف کسانی تاثیر بیشتری در افراد داشت که مدرک دانشگاهی بالاتری داشتند. مثلا می گفتند این نظر دکتر فلانی است و…

اما قوانین بازی امروز با وجود شبکه های اجتماعی تغییر کرده است.

 

 

[irp posts=”2198″ name=”برندسازی موفق در اینستاگرام با ۷ گام ساده + اینفوگرافیک”]

 

 

قدرت رهبران شبکه های اجتماعی بیشتر از چیزی است که فکر میکنید

اگر ۲۰ سال پیش از کسی می پرسیدید مشخصات یک رهبر چیه، یکی از معیار هایی که به آن اشاره می کرد این بود که فرد جا افتاده و عالمی باشه اما نگاهی به رهبران شبکه های اجتماعی بیاندازید. بسیاری از آن ها حتی سی سال سن ندارند اما میلیون ها نفر آن ها را دنبال (Follow) می کنند.

 

کافی است چند تا از همین رهبران شبکه های اجتماعی بگویند از فلان شرکت، محصولی رو نخرید. همین اعلامیه کوچک باعث نابودی آن شرکت می شود. و در کمتر از چند ماه ورشکسته می شود.

 

برای تبلیغات کافیه که چند تا از همین رهبران شبکه های اجتماعی بگن که امروز در فلان رستوران بودیم و غذای این رستوران بینظیره. بهتون قول میدم فردای همون روز، جلوی اون رستوران جا برای سوزن انداختن نباشه.

 

امروزه رهبر بودن در شبکه های اجتماعی یعنی نفوذ زیاد، نفوذ زیاد یعنی قدرت و قدرت یعنی قابلیت ایجاد تغییر… آیا شما هم دوست دارید یک رهبر در شبکه های اجتماعی باشید؟

 

خبر خوب اینجاست که امروزه قدرت شبکه های اجتماعی بقدری زیاده که می توانید راه بیست ساله یک شرکت برای معروف شدن را در عرض ۶ ماه برید و اما باید توجه داشته باشید که یکی از مهمترین هدف های هر برند و یا شرکتی در دنیا تبدیل شدن به رهبر بازار خودش در شبکه های اجتماعیه. پس بهتر است قوانین بازی رو بدونید.

 

 

مهمترین نکته ای که درباره شبکه های اجتماعی باید بدونید اینه که :

شبکه های اجتماعی تماما راجع به مردمه، راجع به شما نیست.

مردم در شبکه های اجتماعی فقط و فقط به خودشون اهمیت می دهند و برایشان اصلا مهم نیست شما از چه آهنگی خوشتون می آید و یا از خوردن چه غذایی لذت می برید. شما باید مطابق این قاعده برنامه ریزی کنید.

 

قوانین طلایی برای تبدیل شدن به رهبر شبکه های اجتماعی :

 

قانون اول |  غیر مستقیم برندسازی شخصی کنید

اصطلاحات قلمبه و سلمبه ای که در کتاب های مدیریتی خواندید دور بریزید منظورم از برندسازی شخصی این است که:

 

✅ اولین چیزی که مردم بعد از شنیدن نام شما به ذهن شون می رسه چیه؟

شاید برند شخصی یک نفر در شبکه های اجتماعی “بچه پولدار بودنه” چون هر زمانی که عکسی آپلود می کنه در محیط های لوکس و یا ماشین های گرانقیمت است یا به قول معروف #لاکچری و … شاید برند شخصی نفر دیگری “حامی حیوانات باشه” چون تمام پست های او در رابطه با کمک کردن به حیوانات و حمایت از حقوق آن هاست.

برندینگ

 

مردم دوست دارند با افرادی در ارتباط باشند یا دنبال کنند که هویت مشخصی دارن. پس اولین گام اینه که هویت درستی برای خوتان دست و پا کنید. هویتی که دوست دارید مردم راجع به شما آنطوری فکر کنند.

 

 

قانون دوم | اگر می خواهید نابود شوید سعی کنید بی عیب و نقص باشید

شما باید همواره به خاطر داشته باشید که نباید بهتر از دنبال کننده هاتون باشید ( این قانون شبکه های اجتماعیه) و اگر از آن ها بهتر باشید خیلی زود شما رو رها می کنند و تبدیل می شوید به فرمانده ای بدون سرباز که قطعا در هر جنگی شکست خواهد خورد.

مردم در شبکه های اجتماعی کسی را دوست خواهند داشت که از جنس خودشان باشد و نه یک ابر قهرمانی که هیچ خطایی نمی کند. به همین دلیله که مردم بتمن رو بیشتر از سوپر من دوست دارند ( چون بتمن انسان بود و خطاهای انسانی داشت اما سوپر من یک فوق بشر بود)

اگر شما طوری در شبکه های اجتماعی رفتار کنید که خیلی بالاتر و خاص تر هستید، شما چهره منفوری خواهید شد. و به سرعت رقیبانتان از این موضوع استفاده می کنند تا شما را به طور کل از صحنه محو کنند.

 

[irp posts=”1497″ name=”۵ راز طلائی موفقیت کسب و کارها از طریق اینستاگرام”]

 

 

قانون سوم | قرار نیست مردم به مشکلات شما اهمیت بدهند

مردم به سردرد معمولی شان بیش از زنده یا مرده بودن شما اهمیت می دهند…

اگر به دنبال افرادی در شبکه های اجتماعی هستید که به شما کمک کنند و یا با یک حرف شما محصولات شما را بخرند و یا کاری را برای تان انجام دهند، هیچ گاه موفق نخواهید شد چون این افراد وجود ندارند.

 

شما باید فعالیت هایی را برای انجام دادن توصیه کنید که ارزشی به زندگی دنبال کننده هایتان بیافزاید، باید چیزهایی بگویید که مردم دوست داشته باشند بشنوند، مردم شما رو دنبال میکنند تا به طریقی به خواسته های شون برسند، نه اینکه شما به خواسته هایتان برسید.

اگر دنبال کنندگان شما متوجه شوند که طعمه ای برای رسیدن به اهداف شما هستند سریعا از شما دور می شوند.

 

✅ بهترین استراتژی در شبکه های اجتماعی برای رسیدن به اهداف تان این است که کاری کنید تا آن ها نیز به اهداف شان برسند.

 

شما آنها را کمک کنید به اهداف شون برسند و آنها هم کمک کنند شما به اهداف تان برسید. اهداف کاربران شبکه های اجتماعی بسیار متفاوته، اما ماهیت اصلی شبکه های اجتماعی بر پایه سرگرمی است… مردم رو باید بتونید سرگرم کنید.

مردم به افرادی که برای شون دلسوزی می کنند، اهمیت می دهند.

 

اگر خودتون رو به جای فروشنده، یک مشاور به مشتری معرفی کنید، نیازی به استفاده از هیچ استراتژی و تکنیک فروشی نخواهید داشت. چون مشتری با شور و اشتیاق خودش از شما خرید خواهد کرد. پس همیشه کاری کنید تا مشتری احساس خوبی را تجربه کند.

 

 

هر سوالی در رابطه با شبکه های اجتماعی دارید، از بخش کامنت همین پست استفاده کنید و سوالات و نظرات تون رو بگید و هر روز یک مقاله مفید در رابطه با افزایش فروش و رشد در شبکه های اجتماعی از ما دریافت کنید.

اشتراک گذاری
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
وحید فرد

وحید فرد

وقتی میتوانی فروش بیشتری داشته باشی چرا باید به فروش حال حاضر ات قانع باشی؟ اگر تو اقدام نکنی، رقیب ات اقدام میکند و به راحتی تمام مشتریانت به سمت او میروند.

سوال یا نظرت را میتوانی همینجا بنویسی

5 پاسخ

 1. درود

  مرسی از مطالب خوبتون جناب رسولی فرد
  4ماهی هست با سایت شما همراه هستم و دنیای جدید رو تجربه کردم
  گرچه هنوز آموزش میبینم در سایتتون و درامد زیادی کسب نکردم ولی امیدوارم شاگرد خوبی باشم و از معلومات شما بهره ببرم

  واقعا خسته نباشید و سپاس

 2. سلام جناب رسولی عزیز
  من یک پیج دارم که ۶۱ کا فالوور اکثرا فیک داره و کلا ۸۰۰ تا لایک نهایتا میخوره و جدیدا من به فکر این افتادم که یک بیوتی انفلوئنسر بشم و ویدیو هم تو پیجم قرار دادم و ۶۰۰ تا ویو خورده تا الان
  ولی نمیدونم که چیکار باید بکنم که فالوور هام بیشتر بشه و بیشتر مورد توجه دیگران قرار بگیرم و یا تو صفحه ی اکسپلور بره پستی که میذارم.
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام وقت تون بخیر همراه گرامی.
   خیلی ممنونم که همراهمون هستید. به زودی وبسایت بروزرسانی خواهد شد و به صورت پیشرفته در مورد اینفلوئسری صحبت خواهیم کرد
   موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *